Oddłużanie Firm

Oddłużanie firm – czyli restrukturyzacja finansowa

Restrukturyzacje przeprowadzają zadłużone firmy, które chcą „naprawić” swój biznes i wyjść na prostą. Restrukturyzacja w praktyce, to czasowe zawieszenie egzekucji komorniczych i spłaty długów wraz z możliwością ich częściowego umorzenia i nie tylko. Firma dzięki temu dostaje czas i lepsze warunki finansowe na przeprowadzenie niezbędnych reform, które poprawią jej rentowność, tak aby już nigdy więcej nie znalazła się w podobnej sytuacji.

Jeżeli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, spółkę cywilną, jawną lub spółkę prawa handlowego (mikro, mała, średnia, duża firma) i czujesz że Twoja sytuacja finansowa jest coraz trudniejsza to skontaktuj się z Nami. Czas odgrywa tutaj ważną rolę.

Są różne formy restrukturyzacji. W zależności od tego z jakiego rodzaju problemami boryka się Twoja firma, dana forma będzie mniej lub bardziej odpowiednia. Jednak, najpopularniejszą obecnie formą wybieraną przez 72% wszystkich firm, niezależnie od ich wielkości, jest uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne.

Co daje uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne?

Ta forma restrukturyzacji będzie najlepsza dla mikro i małych firm, którym zależy na tym aby cały proces odbył się:

 Tanio: Możliwość sfinansowania kosztów za pomocą programu rządowego PFR.

– Szybko: W ciągu 7-14 dni otrzymujesz zawieszenie spłaty wszystkich długów i egzekucji na 4 miesiące.

– Prosto: bez udziału sądu i skomplikowanych procedur.

– Bezpiecznie dla funkcjonowania biznesu: kontrahenci nie mogą zerwać z Tobą współpracy a Ty dalej prowadzisz swoją firmę.

Jeżeli natomiast…

Twoja sytuacja jest bardziej skomplikowana i na przykład potrzebujesz więcej czasu na wprowadzenie zmian w firmie, to całkiem możliwe, że inna forma restrukturyzacji będzie dla Ciebie bardziej odpowiednia.

Jak możemy Ci pomóc?

Prowadzisz małą firmę? Dobrze wiemy z czym borykasz się na co dzień: spadająca opłacalność biznesu, rosnące koszty i nieprzespane noce. Znamy te problemy od środka, wiemy gdzie znajdują się źródła tych kłopotów, bo zajmujemy się tym od lat. Specjalizujemy w oddłużaniu mikro i małych firm, dlatego wiemy jak ratować taki biznes, jak ratować finanse, żeby firma „złapała” opłacalność, często wystarczy niewiele aby przedsiębiorstwo stanęło na nogi, np. zmiana niekorzystnych umów kredytowych czy leasingowych, które generują horrendalne koszty. Często zdarza się tak, że można uratować firmę bez udziału sądu, polubownie np. poprzez umiejętne dogadanie się z wierzycielami. Uratowaliśmy tak dziesiątki firm przed upadkiem, a dzisiaj to dobrze prosperujące przedsiębiorstwa. 

To nie są historie wyssane z palca, zobacz sukcesy firm, które wykorzystały swoją szansę i naprawiły swój biznes dzięki naszej pomocy, a były tak samo jak Ty w bardzo trudnej sytuacji.